Woda – niezbędny do życia składnik

Woda jak wszyscy wiemy jest nam niezbędna do życia. Bez niej ludzki organizm jest w stanie przeżyć do 5-6 dni.
Zapewne nie wszyscy słyszeli o czymś takim jak zdrowa woda. Dokładniej woda kangen. Jest to zdrowa woda jonizowana o różnym pH.
Wody kangen w zależności od pH mają różne zastosowania.

szklanka wody kangen
Źródło – http://woda-kangen.eu/jonizatory-wody/!

Woda o pH między 8.5 a 9.5 ma ujemny potencjał redox, co czyni ją tzw. wodą żywą energetycznie. Służy ona do picia i gotowania. Zawiera ona dużą ilość wolnych elektronów zdolnych do eliminacji wolnych rodników tlenowych zapobiegając w ten sposób przed utlenianiem (uszkodzeniem) zdrowych struktur. Ponadto przywraca organizmowi równowagę alkaliczną.
Picie takiej wody ogranicza ilość toksycznych produktów przemiany materii w jelicie grubym, co skutkuje lepszą wchłanialnością wartości odżywczych.
Woda ta wzmacnia smak potraw, pozwala na użycie mniejszej ilości przypraw i soli oraz skrócenie czasu gotowania, kawa i herbata zaparzona na tej wodzie ma wspaniały aromat i smak. Ponadto, wpływa pozytywnie na zdrowie zwierząt i roślin.
Natomiast woda o pH 7.0 jest wodą neutralną (taka, która leci z kranu), dzięki czemu możemy nią popijać lekarstwa i przygotowywać żywność.
Kolejną odmianą jest pH 6.0 czyli tzw. woda „piękna”.
Służy do: mycia twarzy, spryskujemy twarz wodą i pozostawiamy do wyschnięcia, skóra będzie miękka, jedwabna i elastyczna.
Można użyć jej do ostatniego płukania włosów, włosy będą miały piękny połysk, będą lśniące. Nadaje się również do kąpieli, skóra będzie gładka i elastyczna. Ponadto, pomaga utrzymać wannę w czystości.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.