Ceremonia pogrzebowa

kwiaty na pogrzebie

Zjawisko śmierci jest nieodłączna częścią naszego życia. Dotyczy wszystkich – młodych, ludzi starszych, zdrowych i chorych. Można się jej spodziewać, ale może pojawić się również znienacka. Dlatego powinniśmy cieszyć się życiem, korzystać z niego i doceniać każdy dzień.

Każda śmierć jest smutna, często nie możemy pogodzić się ze śmiercią kogoś bliskiego. Rzadko kiedy można być na nią całkowicie gotowym.

Można jednak przygotować się do ostatniego pożegnania w taki sposób, żeby było ono niezapomniane i zapadło w pamięć na długi czas. Cała sytuacja – utrata bliskiej osoby, pogrzeb i jego organizacja może nas nieco przytłaczać i być ponad nasze siły. W związku z tym, z pomocą przychodzi dom pogrzebowy, który pomoże dopełnić wszystkie formalności oraz pomoże w przygotowaniu uroczystości.

Zakład pogrzebowy kompleksowo zajmie się całą organizacją ceremonii. W wybranym przez nas domu pogrzebowym, będziemy mogli wybrać miejsce pochówku, czy zmarły ma być pochowany w istniejącym już grobie, czy nowym. Będziemy dokonywać wyboru o tym, czy osoba zmarła ma zostać skremowana, czy też nie. Dom pogrzebowy oferuje bardzo szeroki asortyment trumien oraz urn. Poza kolorem i wielkością można wybrać zdobienia oraz materiał, w jakim osoba zmarła ma zostać pochowana. Zakład pogrzebowy zajmuje się również dekoracjami kwiatowymi i wiązankami. Można rodzaj wieńca oraz jak napis ma się na nim znajdować. Już od wielu lat, domy pogrzebowe wychodzą naprzeciw życzeniom klientów i organizują także oprawę muzyczną. Wiele z nich może zaproponować skrzypka, trębacza czy kwartet smyczkowy. Dla chętnych, którzy chcieliby uwiecznić tę chwilę, oferują także profesjonalnego fotografa. Dom pogrzebowy zajmuje się także transportem. Można w nim wynająć autokar, który zawiezie żałobników z mszy pogrzebowej na cmentarz.

Należy pamiętać, aby do domu pogrzebowego przynieść ubranie oraz pamiątki i inne przedmioty, które były bliskie osobie zmarłej. Zakład pogrzebowy dopilnuje, żeby w dniu pogrzebu wszystko znalazło się przy denacie.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.