Odbiór mieszkania od dewelopera od podstaw

budujemy dom

Zakup mieszkania od dewelopera to inwestycja, która może dostarczyć wiele satysfakcji. Oczekiwanie na odbiór mieszkania może trwać nawet kilka miesięcy. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania prac budowlanych. Jest to dostatecznie dużo czasu, żeby odpowiednio przygotować się do takiego odbioru.

Od czego zacząć odbiór mieszkania?

Otrzymanie kluczy do mieszkania http://dobryodbior.pl/odbiory-mieszkan-katowice/ to istotny etap w życiu każdego człowieka. Ważne jednak, żeby nie dać ponieść się niepotrzebnym emocjom. Nawet niewielkie niedociągnięcia w stanie technicznym odbieranego mieszkania mogą narazić przyszłego właściciela na duże koszty. Wszystko trzeba więc dobrze sprawdzić przed podpisaniem dokumentów odbioru. Od czego zacząć? Przed udaniem się do nowego mieszkania warto sporządzić listę kontrolną ze wszystkimi najważniejszymi punktami do sprawdzenia. Dzięki temu odbiór mieszkania od dewelopera przebiegnie szybko, sprawnie i bez zbędnych nieporozumień.

Należy zacząć od podstaw

Odbiór techniczny mieszkania odbywać się powinien według ściśle przyjętych procedur. Podstawa to zmierzenie rzeczywistego metrażu mieszkania. Odstępstwo od planu na niekorzyść kupującego nie jest niczym niespotykanym. Należy też na tym etapie sprawdzić, czy standard wykończenia mieszkania jest zgodny z umową podpisaną z deweloperem. Wszystkie znalezione mankamenty, usterki oraz niedociągnięcia należy zgłosić przedstawicielowi dewelopera. Deweloper jest na tym etapie zobowiązany do usunięcia wszystkich zgłoszonych przez użytkownika usterek w jak najszybszym terminie.

Co zrobić po otrzymaniu kluczy?

Odbiory mieszkań mogą być rozłożone w czasie. Odbiór kluczy od dewelopera może nastąpić znacznie później od odbioru technicznego. Wszystko zależy od stanu technicznego mieszkania i zaawansowania prac budowlanych w budynku. Po odbiorze kluczy otrzymamy mieszkanie w stanie deweloperskim. Warto takie mieszkanie ubezpieczyć. Przeprowadzanie prac wykończeniowych wiąże się z ryzykiem powstania szkody. Ubezpieczenie chroni nowego właściciela przed finansowymi konsekwencjami takich szkód.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.